Гурток "Дивослово" онлайн

                      

      Увага!!! - Броварська районна державна адміністрація - офіційний сайт      Готуйтеся до ДПА (ЗНО-                              НМТ) за допомогою онлайн-тестів

1. Одразу - результат!


  Слово до слова 

08.12.2020

 


 

 



    Члени гуртка "Дивослово" взяли участь у всеукраїнському конкурсі з української мови "Слово до слова" на інтернет-платформі "На Урок", який тривав з листопада по грудень і був присвячений Дню української писемності та мови. Всього зареєструвалися 11 учасників, більшість із яких успішно впоралися із завданнями, подолавши 50% бар'єр. Третьокурсник Коржов Данило продемонстрував високий результат, набравши 87 балів зі 100 можливих, і посів почесне ІІ місце. Другокурсник Грабовецький Іван здобув Диплом ІІІ ступеня.

Вітаємо Данила та Івана з чудовим результатом!

        
  *********************************************************************************************************************************************************************  


В МУЗЕЇ  В. СОСЮРИ

    Шановні мої дивослівці, оскільки через пандемію коронавірусу ми не можемо здійснювати очні мандрівки до музеїв, тож поподорожуємо з вами онлайн. Сьогодні побуваємо на Донеччині, у місті Лисичанську, на батьківщині українського поета першої половини ХХ ст. Володимира Сосюри (див. посилання).
            Після перегляду дайте відповіді на питання:
- За який вірш Володимира Сосюру цькували тривалий час?  Чому, на вашу думку?
- Які рядки з творів В.Сосюри вам найбільше імпонують?

- Який вірш вам би хотілося знати напам'ять?  

    



************************************************

************************************************


Всеукраїнський конкурс «Слово до слова» 

 Шановні члени гуртка "Дивослово", запрошую вас взяти участь у всеукраїнському онлайн-конкурсі з української мови "Слово до слова" на платформі "На Урок". Завдяки цьому конкурсу ви зможете покращити рівень знань з української мови, а саме: вдосконалити навички усного та писемного мовлення, навчитися вдало добирати фразеологізми та сталі вирази, розширити свої уявлення щодо історії української мови та писемності. 
*** Я зареєструвала всіх членів гуртка і надіслала паролі для входу на ваші адреси. Тож не зволікайте, беріться за роботу вже сьогодні. Конкурс триватиме до 6 грудня 2020 року. Переможці будуть нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів, а решта отримає іменні сертифікати. 
Бажаю успіхів!

Зверніть увагу! Конкурс містить завдання, які передбачають роботу з аудіоматеріалом. Перш ніж почати розв'язувати завдання, підготуйте навушники чи музичні колонки.

 


*****************************************************************************************************************************

************************************************

Віртуальна екскурсія до Одеського літературного музею



     Члени гуртка "Дивослово" та просто зацікавлені учні й колеги ДНЗ "Одеський центр професійно-технічної освіти" 13 листопада 2020 року побували на онлайн-екскурсії в Одеському літературному музеї. Це була вже наша друга за листопад віртуальна мандрівка до цього літературного острівця. Мабуть, через те, що учні позитивно відгукувалися про попередню зустріч, на нинішню завітали вже чимало охочих.
        Відеозустріч проводилася на платформі Google Meet. 
Тема екскурсії "Леся Українка й Одеса" була обрана не випадково. Саме зараз другокурсники вивчають життя і творчість Лесі Українки на уроках української літератури, а оскільки опановують навчальний матеріал здебільшого самотужки, тож така оповідь про письменницю точно додасть розуміння і про неї саму, і про тематику її творів. Про долю геніальної доньки України - улюбленої Лесі Українки та її тісний зв'язок з нашим рідним містом взагалі варто знати всім. 
     Наукові співробітниці музею Оксана та Наталя Піцики надали унікальну можливість нам, віртуальним глядачам, під час карантину залишитися активними й мобільними та долучитися до прекрасного.

  

           

  





************************************************

************************************************






Ну що б, здавалося, слова...

Слова та голос — більш нічого.
А серце б’ється — ожива,

Як їх почує!..


                   Т.Шевченко



Тренажер з правопису української мови: https://webpen.com.ua/

************************************************

************************************************



Пишемо власне висловлювання на 20 балів  

     Шпаргалка до ЗНО (власне висловлювання) / Харківська ...

      Чому власне висловлювання на ЗНО з української мови викликає стільки побоювань і страхів? Певно, тому, що це не той твір-роздум на чотири сторінки зі своїм потоком думок і суджень, до якого більш-менш звикли під час уроків. Але це й добре, що не такий! Бо це значно спрощує і написання, і перевірку, і відстоювання оцінки в разі незгоди.

  • Це формальне есе, яке пишеться за схемою, від якої не можна відступати.
  1. Теза
  2. Аргумент
  3. Приклад
  4. Аргумент
  5. Приклад 
  6. Висновок 

  • За обсягом есе має складатися з близько 200 слів (враховуються і службові частини мови). Висловлювання, у якому менше 100 слів - оцінюється "0" балів. Якщо робота не відповідає темі - теж оцінюється "0" балів. 
  • Що таке теза?
Теза - це чітко сформульована думка, яка потребує доведення (з нею можна погодитися, чи заперечити, чи вагатися стосовно її змісту). 

Наприклад, якщо питання звучить: Чим варто керуватися при виборі професії: думкою батьків, престижністю чи потягом серця?, то теза може бути приблизно така: Я вважаю, що професію треба обирати за покликом душі і серця.  Тому що ... ( і це вже аргумент)

Аргумент- це те, що підтверджує, обгрунтовує вашу думку. Вони мають бути доречними і неповторюваними.

Наприклад: по-перше, якщо людина обирає професію відповідно до своїх нахилів та здібностей, то вона значно краще її опанує, буде отримувати від неї моральне задоволення і приноситиме користь собі, родині, суспільству.

Приклади - це ілюстрування правдивості  ваших аргументів, підібрані з історії, життя суспільства чи біографій видатних особистостей, а також з літератури чи інших видів мистецтва. 

  • Якщо ви обираєте приклад із життя, звертайте увагу не на саму подію, а на її значення.
  • Використовуючи приклад з літератури, слід вказати автора та назву твору.
Висновок - це узагальнення того, про що йшлося в творі. Він має обов'язково співвідноситися з тезою й випливати з аргументів та прикладів. 
  • Формулюючи висновок, варто використовувати такі слова: "Отже, ...", "Таким чином, ...", "Підсумовуючи сказане, зазначу..."

Зразки власних висловлювань на ЗНО попередніх років можете переглянути за посиланням:

******************************************************************************************************************************************************************

Про що нас запитували минулого тижня | «Дебет-Кредит ...

 До вашої уваги

 зошит для пробного тестування 

 з української мови та літератури - 2020 


https://drive.google.com/file/d/1NS4-lGlbMVRJGwjd9aemZApuD5KBIZbJ/view?fbclid=IwAR3z0QXvHSLTsorzsPeFj5T1blWebftbaSJ0sbLPxHqZqWsHUKi1B6JisUE

******************************************************************************************************************************************************************


    Тест: чи склав би ти ЗНО з української мови 2019 року? Перевір себе  Важливі деталі ЗНО 


                                      з української мови та літератури 

1. ЗНО з української  мови та літератури відбудеться 30 червня. 

2.Тест містить 58 завдань.

3.На виконання роботи відведено 180 хвилин.

4. Сертифікаційна робота складається з трьох частин:

  • «Українська мова» (33 завдання);
  • «Українська література» (24 завдання);
  • «Власне висловлення» (одне завдання відкритої форми).


5. На тестах будуть представлені три форми завдань:

  • Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Складається з основи та чотирьох або п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Тест містить 48 завдань цієї форми, що будуть оцінені в 0 або 1 бал.
  • Завдання на встановлення відповідності. Складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Тест містить 9 завдань цієї форми, що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
  • Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Передбачає створення учасником ЗНО власного  висловлення на дискусійну тему. Оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення.
6. Роботу, що не відповідає темі власного висловлення або має обсяг до 100 слів, буде оцінено в 0 балів.

7. Виконані завдання першої і третьої частин будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів, які в 2020 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти.


******************************************************************************************************************************************************************

Увага! Для вас лайфхак (маленька хитрість, корисна порада)

          Наголоси запам'ятати нелегко. Так, це чистісінька правда. Тому що наголос в українській мові рухомий, - це по-перше, а по-друге, не існує чітких правил наголошування слів.
       Як краще впоратися з цією проблемою, щоб і розмовляти гарно, і завдання на ЗНО виконати без помилок?

     - Спробуйте слухати реп-композицію, яку записав випускник Чернівецького ліцею Ігор Гавреш, готуючись до власного іспиту. Цей сучасний вид мистецтва, який зазвичай любить слухати молодь, стане вам у нагоді, якщо ви не можете просто заучувати слова.


                                                 
                                               https://youtu.be/bH4OBpYCv9U



Увага, анонс! – Головне управління Держпродспоживслужби в ...*******************************************************************************************************************************************************************************

Увага! До ЗНО з української мови та літератури залишилося приблизно півтора місяця. За це час ще можна повторити великий обсяг матеріалу (чи вивчити, розібратися), якщо використати ресурс, на якому чітко, лаконічно й, що важливо, в доступній формі подається інформація. А також є можливість перевірити набуті знання з кожної теми в тестовій формі.

Я рекомендую  Рrometheus!
 Це найкращі онлайн-курси України і світу!

Курс «Українська мова та література. Підготовка до ЗНО» покликаний допомогти всім охочим  поглибити та закріпити набуті знання із шкільного курсу української мови та літератури.
Prometheus

Особливо цікавим цей курс стане тим, хто бажає отримати кваліфіковану консультацію, але в зв'язку з карантином в державі, не має такої можливості.

Курс розбито на теми. Кожна тема містить блоки або підтеми, які відповідають програмі ЗНО та засновані на досвіді попередніх років. До вашої уваги відеолекції до кожної підтеми, презентації та конспекти. Їх розміщено під відео. Матеріали доступні для завантаження та перегляду у будь-який зручний для вас час, що значно спростить підготовку та дозволить ще раз переглянути потрібне безпосередньо перед тестуванням.

Рrometheus пропонує вам зануритись у світ українського слова за допомогою наочного ілюстрування додатковими відеоматеріалами та аудіозаписами пісень та творів, які було покладено на музику або використано для написання музичних творів, п’єс, опер, балетів тощо.

 *****************************************************************************************************************************************************************


Доска объявлений - Харьковский национальный экономический ...

                                             Шановні учні! Це важливо!

Український центр оцінювання якості освіти пропонує вам переглянути путь, якою вам доведеться пройти при складанні ЗНО.
Не ігноруйте інформацію! 

Пройдіть усі сходинки онлайн і ви переконаєтеся, що почуватимете себе значно впевненіше.

                                 ttps://www.youtube.com/watch?v=rFVrxwEHlLs




***************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

Про що нас запитували минулого тижня | «Дебет-Кредит ...  Зручно і нескучно вивчаємо українську мову

                                                   разом з Олександром Авраменком


Експрес-урок "Зайві слова" -  https://youtu.be/CxyYANyn83Y

Експрес-урок "Жіночі назви професій" - https://youtu.be/dA1qkQ_F1k0

Експрес-урок "Суржик" - https://youtu.be/UJJhfaNvNzg

Експрес-урок "Колоритні фразеологізми" - https://youtu.be/6nbYkeUKmjY

Експрес-урок "Добрий день чи доброго дня" - https://youtu.be/B9tXngTv8ds

Експрес-урок "Вірно" чи "правильно"? - https://youtu.be/w9B1o8k4L7k

Експрес-урок "Навчатися математики чи математиці?" - https://youtu.be/hfL2ayBcR9A

Експрес-урок "Жителі чи мешканці?" - https://youtu.be/yeo7Ry41k3U

                               

    *****************************************************************************************************************************************************************

Увага!!! - Броварська районна державна адміністрація - офіційний сайт Потренуйтеся за допомогою онлайн-тестів

1. Одразу - результат

3. https://zno.ua/online

4.  znoclub.com

5 .Тренувальні тести онлайн

6. Український ерудит https://ukrerudyt.com/test.php?test=136  

7. https://ukrtesti.com/all-tests  


·       Як правильно наголошувати слова: принципи наголошування, проблемні випадки


*********************************************************************************************************************************************************************************************************************************************

УВАГА! УВАГА! УВАГА  Не пропустіть!

*    Актуальні новини про ЗНО-2020    https://osvita.ua/test/news/

*    Дорожня карта учасника ЗНО     https://osvita.ua/test/advice/12290/

*  Список творів української літератури для                      ЗНО-2020  https://www.ukrlib.com.ua/zno/

*     Усе для ЗНО-2020  за посиланням https://zno.if.ua/?=1337

*  Обов'язкова до перегляду щорічна онлайн-консультація О. Авраменка щодо підготовки до ЗНО. Посилання на консультацію - 2020 - на ютуб-каналі мовознавця:  https://youtu.be/BdMQWf8xtSk 


***************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************


Чи можна повторно вступати на бюджет і як?
Як дізнатися, які предмети ЗНО потрібно складати на різні спеціальності?


*****************************************************************************************************************************************************************

Квітнева Квітка

Дайте відповіді на питання по порядку:


- Чи одразу ви здогадалися, про кого йтиме мова?

- Чому саме в квітні згадуємо про неї?

- Що вам відомо про Квітку Цісик?

- Запитайте у членів вашої родини, чи знають вони про цю унікальну особистість. Якщо знають, то звідки і коли дізналися.

 - Які пісні у виконанні Квітки Цісик ви чули?

- Якщо чули або прослухали нині (за посиланням), то які емоції і почуття ви при цьому відчули?

 - Що в її біографії (після перегляду відео) вас вразило найбільше? 


       Квітка Цісик - неймовірно талановита американська співачка українського походження, яка так чутливо виконувала українські пісні, як ніхто. 

Подивіться "Голос в єдиному екземплярі". Це дуже зворушливе кіно.
Про те, як в Америці можна мати українську душу.
Про те, як її пісні заборонено було завозити до Радянського Союзу під загрозою тюремного ув'язнення, але все одно передавали й слухали таємно.
Про те, як її дідусь до останнього дня не розбирав валізу з надією колись повернутися в Україну.
Про унікальний голос, надзвичайні зусилля, величезний внесок в американську й українську культуру.
Про Людину, яка зробила українську пісню популярною, ніколи не побувавши в Україні.
Про Людину, життя якої так рано згасло...


https://www.youtube.com/watch?v=PULlOCJyVq8




                                          

*****************************************************************************************************************************************************************




Немає коментарів:

Дописати коментар