вівторок, 18 грудня 2018 р.

"Від слова до слова"


Протягом півтора місяця тривав Всеукраїнський інтернет-конкурс "Від слова до слова", приурочений до Дня української писемності та мови. Сьогодні, 17 грудня, реєстрацію закрито і підсумки підведено.
У конкурсі взяли участь 18 учнів Одеського центру професійно-технічної освіти. Маємо серед них і трьох переможців, які здобули дипломи I, II та III ступенів.
Вітаємо учнів з чудовим результатом!
Сидоренко Ірина (гр.1) - 1 місце.
Чамишев Сергій (гр.8) - 2 місце
Стекачов Богдан (гр.11) - 3 місце.




середа, 7 листопада 2018 р.

Мово, живи!

         "...Ніколи ніякий народ не погодиться з тим, щоб його мова була поглинута іншою мовою. Головне й основне завдання зараз полягає в тому, щоб широко запроваджувати нашу рідну мову в усі сфери життя, починаючи з дитячих ясел, через школи, училища, технікуми, інститути до виробництва... Великий, працелюбний, талановитий український народ гідний мати й свою багату, мелодійну мову, яку треба оберігати від усіх незгод як найдорожчу цінність людини." - Це слова київського інженера Василя Лобка, виголошені ним у промові на конференції 1963 року. Ті ж проблеми обговорюємо і через півстоліття.
          Під час проведення в Одеському центрі ПТО Круглого столу (учасниками були групи №1 та №5) на тему: "Молодіжний рух за життя державної мови в Одесі" ставилися злободенні питання: чи оберігаємо мову ми самі? що можемо зробити задля її функціонування у повсякденні? як підняти престиж української мови у місті? і подібні. 
         Дискусія проходила жваво. Думки звучали різні - і позитивні, обнадійливі і, на жаль, не зовсім. Тому учасники вирішили продовжити збиратися за "круглим столом", аби рух за життя мови все ж вдалося започаткувати.








вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Вічне слово Тарасове


       23 жовтня 2018 року в Одеському центрі ПТО відбувся I етап IX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У ньому взяли участь 18 учасників – учнів IIII курсів.
     Розпочався Конкурс  традиційними урочистостями. З вітальним словом до учнів звернулися викладачі  української мови і літератури та методист навчального закладу Олена Валеріївна Гачук.
     За задумом організаторів, представники кожного курсу мали витягнути «щасливий квиток» із темою для твору-роздуму та граматичне завдання до нього. Цей крок, під голосні овації учасників, було успішно зроблено. Приступивши до виконання робіт, юні шевченкознавці поринули у неосяжні глибини творчого спадку митця. Хтось зосередився на Шевченку як цільній особистості, хтось – передавав свої враження від перечитування поезії, а хтось – намагався перекласти думки Тараса на трафарет сьогодення.
     Члени журі залишилися задоволеними роботами усіх учасників Конкурсу. Але за підрахунками загальних балів переможцями стали:
I курс:
I місце – Ткачов Тимофій (гр.32)
II місце – Велєв Анатолій (гр.33)
III місце – Чебаненко Микита (гр.33)
II курс:
I місце – Сидоренко Ірина (гр.1)
II місце – Куценко Олександр (гр.10)
III місце – Паніна Сніжана (гр.3)
III курс
I місце – Горбатський Іван (гр.45)
II місце – Яроцька Карина (гр.6), Дудар Альона (гр..5)
III місце – Ковальчук Емілія (гр.45)
Вітаємо талановиту творчу молодь, якій небайдужі заповіти Кобзаря.