понеділок, 17 квітня 2017 р.

РІДНА МОВА - ДЕРЖАВИ ОСНОВА

Без мови — не створити нам держави,
Доріг тернистих — не перебрести!
Хай вороги жорстокі і лукаві —
Стіною стань і мову захисти!

Микола Лотоцький



18 лютого 2017 року розпочався фінальний (Всеукраїнський) етап XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Цей престижний конкурс, започаткований відомим меценатом і українським патріотом Петром Яциком, давно переріс у справжній народний рух, що пропагує престижність знання української мови, утверджує її цінність, виборює повноцінне й повнокровне її панування у власній державі.
На Одещині конкурс проходив на базі Одеської спеціалізованої школи №117 (вул. Рішельєвська, 18), яка вже традиційно багато років поспіль гостинно зустрічає учасників мовних перегонів – найкращу молоду патріотичну паросль.

Для виконання робіт у завершальному турі були запрошені переможці обласного етапу серед учнів 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, учні професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів I-II, III-VI рівнів акредитації.

Професійно-технічні навчальні заклади м. Одеси та Одеської області представляли три учасниці, серед яких – учениця II курсу групи №7 (секретар керівника, конторський службовець) Одеського центру професійно-технічної освіти Менчинська Юлія. Вона на регіональному етапі змагань виступила найкраще та впевнено посіла I місце у рейтингу.
Для усіх присутніх - учасників конкурсу, їхніх наставників, батьків, почесних гостей, організаторів - талановитий учнівський колектив школи №117 підготував чудовий виступ-привітання.
На завершення урочистої частини відбулося нагородження переможців обласного етапу. Вони отримали дипломи від Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, дипломи Ліги українських меценатів та подарункові набори сучасних книг. Учителям та викладачам української мови, які підготували переможців обласного етапу змагань, оголошено подяку .








БИТВА ТИТАНІВ


(До Міжнародного дня рідної мови)


Хай той переможе в бою,
Хто мову шанує свою!

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у ДНЗ "Одеський центр професійно-технічної освіти" відбулися мовні змагання "Битва титанів". У них взяли участь першокурсники - група №5 (секретар керівника, конторський службовець) та група №6 (касир торгівельного залу). Проте змагання були не між групами, а між командами, які організувалися за допомогою жеребкування. Тому вболівальники підтримували обидві команди, і у цьому також був закладений месидж - мова об'єднує, а не навпаки.
Команди "Стиль" та "Голос" пройшли близько десятка різнопланових випробувань - показали знання орфографії і граматики, фразеології і культури мовлення, проявили художні здібності, здивували знанням українських народних пісень, які вгадували з перших нот.
Це була серйозна і водночас захоплююча та цікава битва, у якій конкуруючі команди постійно наздоганяли одна одну. До фіналу дійшли з мінімальною розбіжністю у здобутих балах: "Голос"-26 балів, "Стиль" -24 бали. Команди привітали одна одну, адже у цій грі вони виявилися гідними суперниками.
Вельми вдячна за допомогу в організації заходу майстрам в/н груп №5 і №6 - Вдовиченко О.В., Петрушкіній Л.В., Петрушкіній Г.В., а також заступнику директора з НВР Лопушанській І.М. та методисту Гребеньковій Г.В., які не лише підтримували, а й самі були безпосередніми учасниками і вболівальниками.
Зі святом Вас, любі українці! З Міжнародним днем рідної мови! Бережімо й розвиваймо нашу солов'їну!









У творчому світі Алли Крикун


        Одеська художниця Алла Крикун уже вкотре презентує свої роботи на виставках в Одеському літературному музеї та у Всесвітньому клубі одеситів. Завдяки сприянню завідуючої бібліотекою ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» Вікторії Фролової учні навчального закладу (групи №5, 6, 15; інклюзивні групи №10, 11) змогли потрапити на одну з них і відкрити для себе новий незнаний світ – світ художниці Алли Крикун, яку прихильники-мистецтвознавці називають «одеським Ван Гогом». 
Алла Крикун – глибоко національний художник. Її твори заселені власне українськими образами й узорами, у них чітко прослідковується українська ментальність. За словами мистецтвознавця Музею західного і східного мистецтва Олени Шелестової, «таких художників можна назвати етнохудожниками, які – автоматично! – мають глобальне, світове значення».
Роботи одеської майстрині – живопис, графіка, скульптура – вже давно визнані за межами України. Частина з них знаходиться в галереях і приватних колекціях у США, Ізраїлі, Австралії, Франції, Італії. Одне з її творінь прикрашає кабінет Центру Жоржа Помпиду у Парижі.
Окремий напрямок творчості митця – поезія, яку пані Алла скромно йменує «ліричними рефлексіями». Вони супроводжують її полотна, органічно переплітаються з ними, є своєрідним заспівом творчих втілень художниці. На наше прохання авторка продекламувала декілька своїх віршів.
На завершення зустрічі художниця подарувала навчальному закладу фотоальбом «Боєць», де вміщено репродукції її картин, зображення скульптур, поетичні сторінки, і - збірку репродукцій графічних робіт з автографом майстрині.
Крім того, більшість із нас сьогодні вперше переступила поріг Всесвітнього клубу одеситів – і це також справило неабияке враження. І приміщення, і атмосфера, і оформлення зі світлинами відомих одеситів, і стільці, на яких вони сидять, – то дотик до незвичайного, небуденного для пересічних мешканців Одеси.
Чудовим, різноманітним і багатобарвним світом художниці Алли Крикун були захоплені і учні, і викладачі Одеського центру ПТО, про що й залишили свої подяки та побажання у Книзі відгуків, а головне – у своїх думках.